Monday, September 21, 2020 Register   Login   
 
Tradycje szkoły
     
 

 

Nasza Szkoła posiada bogaty bagaż tradycji szkolnych, które starannie pielęgnujemy.

 
 

 

Bardzo uroczyście obchodzimy Święto Szkoły przypadające 16 października.  Społeczność uczniowska przygotowuje piękny apel poświęcony naszemu patronowi Janowi Pawłowi II. W tym uroczystym dniu po raz pierwszy na sztandar szkoły ślubują pierwszoklasiści być wzorowymi uczniami. Na ten dzień zapraszani są goście i władze gminne.

 

           Tradycją są również wróżby andrzejkowe, konkursy i  zabawy.

  Miłą tradycją jest w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia wspólna wigilia szkolna z całą społecznością, wspólne kolędowanie, życzenia, łamanie się opłatkiem oraz przedstawienie jasełkowe.

Zabawa karnawałowa – choinka- a na niej prezentacja całego dorobku artystycznego dla szerszego grona społeczności lokalnej ( rodzice, dziadkowie, rodzeństwo) to wielkie wyzwanie dla nas. Uczniowie z każdej klasy wraz z wychowawcami prześcigają się w pomysłach na stroje i repertuar. Sala gimnastyczna jest pomysłowo udekorowana, rodzice przygotowują pyszny poczęstunek dla swoich pociech.Apel wielkanocny z kolorowymi pisankami, kraszankami i zajączkami.Dzień SportuDzień Dziecka – to wspaniała zabawa dla całej rodziny.


     Pożegnanie klasy VI uroczystym apelem z częścią artystyczną i wielkim słodkim tortem od piątoklasistów.

 

 

 

 

 

 
     
  
Copyright 2007 by SP Książ Mały   |  Privacy Statement  |  Terms Of Use